Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

ВИЯВЛЕННЯ МОЖЛИВИХ ВИМУШЕНИХ ВІДХИЛЕНЬ ВІД ДІЮЧИХ ДЕРЖАВНИХ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ

Чому в деяких випадках неможливо дотримуватись вимог будівельних норм?

В деяких ситуаціях проектувальники не можуть дотримати вимоги будівельних норм. Найчастіше такі ситуації виникають під час проектування будинків у центральних (історичних) частинах міст і пов’язані із неможливістю дотримати мінімальні протипожежні відстані від існуючих будинків до об’єкта, що проектується.

Як бути, якщо на об’єкті, що проектується, є відхилення від вимог будівельних норм?

Є спеціальна процедура погодження відхилень від вимог будівельних норм.

Відповідно до частини п’ятої статті 10 закону України «Про будівельні норми» обґрунтовані відхилення від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки у спосіб, не передбачений будівельними нормами, можуть бути погоджені суб’єктом нормування відповідно до встановленого ним порядку.

Суб’єкт нормування – це Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) України. Порядок погодження визначений наказом Мінрегіону України від 19.04.2018 № 97 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 травня 2018 р. за № 593/32045) «Про затвердження Порядку погодження Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України обґрунтованих відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами». Більш детально про порядок відхилення від будівельних норм написано в статті.

Що пропонує наша компанія?

Під час проведення аналізу проектної документації на її відповідність вимогам будівельних норм та обов’язкових національних стандартів, ми готуємо перелік проектних рішень, які є обгрунтованими відхиленнями від вимог будівельних норм та проводимо пошук компенсаційних рішень, які забезпечать дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами. Про компенсаційні рішення написано далі.