Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Оцінка достатності та відповідності організаційних, технічних та інших заходів законодавчим та нормативно-правовим актам у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, які спрямовані на запобігання та мінімізацію ризиків виникнення пожеж, максимізацію безпеки життя та/або здоров’я людей, зменшення матеріальних втрат тощо

Які організаційні заходи можуть бути спрямовані на запобігання та мінімізацію ризиків виникнення пожеж, максимізацію безпеки життя та/або здоров’я людей, зменшення матеріальних втрат?

Організаційних заходів, що зменшать ризик виникнення пожеж дуже багато. До них можна віднести встановлення на території та в приміщеннях підприємства технологічного регламенту виконання робіт, порядку вимикання електроспоживачів, місця для паління, порядок та можливість використання відкритого вогню, інструктажі персоналу з питань дотримання вимог пожежної безпеки тощо.

Максимізація безпеки життя та здоров’я людей забезпечується утриманням вільними шляхів евакуації, розміщенням планів евакуації людей на поверхах підприємства, утримання в працездатному стані систем протипожежного захисту, проведення регулярних тренувань з евакуації людей у разі пожежі або іншої надзвичайної ситуації та багато іншого.

На відповідність яким нормативно-правовим актам проводиться така оцінка?

Найголовніший нормативно-правовий акт – це Правила пожежної безпеки в Україні. Ці правила можуть доповнюватись відомчими правилами пожежної безпеки, або правилами на конкретні види об’єктів, наприклад існують окремі Правила пожежної безпеки на ринках України.