Пн - Пт 09:00 - 18:00

Нормування пожежної безпеки автозаправних станцій

Нормування пожежної безпеки автозаправних станцій

Що таке нормування пожежної безпеки автозаправних станцій і чому це так важливо. Пожежна безпека автозаправних станцій (АЗС) є надзвичайно важливим завданням, як при проектуванні так і під час дотримання протипожежного режиму на об’єкті. Відповідно до діючих норм, а саме ДБН В.2.5-56 діє до: 2014 «Системи протипожежного захисту», необхідно обладнати автоматичною системою пожежогасіння, дослівно «Все приміщення. Приміщення категорії В площею понад 20 м2, складські приміщення з наявністю ЛЗР та ГР незалежно від площі, приміщення постів технічного обслуговування площею понад 100 м2, а також приміщення БП АЗС, АГЗС об’ємом 500 м3 і більше, в яких розміщується обладнання перекачування скрапленого вуглеводневого газу, що входить до складу технологічної системи АЗС ».

Тобто в чінній редакции Вимога виклади в двох вислів, Які суперечать Одне одному. Спочатку вимагається обладнуватися усі приміщення АЗС автоматично системою пожежогасіння (в тому числі службові кабінети, операторську, коридори, Торгівельні зали, підсобні приміщення ТОЩО), а потім в іншому реченні іде конкретізація, относительно приміщень, Які Дійсно необходимо обладнуватися автоматично системою пожежогасіння.

Параметричний чи розпорядчий методи нормування

Аналіз попередніх вимог, які вже втратили чинність, але на основі яких розроблялися вимоги ДБН В.2.5-56: 2014 року, а саме НАПБ Б.05.019: 2005 «Інструкція про вимоги пожежної безпеки при проектуванні автозаправних станцій» показав, що автоматичною системою пожежогасіння повинні обладнуватися «приміщення категорії В площею понад 20 кв.м, складські приміщення з наявністю легкозаймистих речовин і горючих речовин незалежно від площі, приміщення постів технічного обслуговування площею понад 100 кв.м, а також приміщення БП АЗС, АГЗС об’ємом 500 куб. м і більше, в яких розміщується обладнання для перекачування зрідженого вуглеводневого газу, яке входить до складу технологічної системи АЗС. Торговий зал підприємства з продажу легкозаймистих речовин і горючих речовин слід відносити до складських приміщень при визначенні необхідності обладнання автоматичними установками пожежогасіння ».

Таким чином бачимо, що в чинній редакції ДБН В.2.5-56 діє до: 2014 вимога, по обладнанню автоматичною системою пожежогасіння всіх приміщень є некоректною і вимагає редагування. Дана неточність є дуже важливим аспектом, з огляду на можливість наглядових органів ДСНС двозначно трактувати цю вимогу, що відповідно може призводити до економічних втрат підприємств. Разом з тим, при внесенні змін до ДБН В.2.5-56 діє до: 2014 доречний не прирівнювати торгові зали в яких продаються легкозаймисті та горючі речовини до складських приміщень, а окремо встановити вимоги і критерії про необхідність оснащення їх автоматичною системою пожежогасіння.

Залишити відповідь

Увійдіть або заповніть поля нижче. Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені*