Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Консультаційна підтримка з порядку проходження погоджень проектних рішень з вимушеними відхиленнями від вимог пожежної безпеки, викладених у будівельних нормах

Який існує порядок погодження проектних рішень з вимушеними відхиленнями від вимог будівельних норм?

Порядок погодження проектних рішень з вимушеними відхиленнями від вимог будівельних норм регламентовано законом України «Про будівельні норми» та наказом Мінрегіону від 19.04.2018 № 97 «Про затвердження Порядку погодження Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України обґрунтованих відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами».

З якими центральними органами виконавчої влади, крім Мінрегіону, необхідно погоджувати проектні рішення з вимушеними відхиленнями від вимог будівельних норм?

Проектні рішення з вимушеними відхиленнями від вимог будівельних норм, крім Мінрегіону, погоджуються з центральними органами виконавчої влади, які відповідають за дотримання вимог норм, на які розроблені компенсаційні заходи. Тобто, якщо вимушені відхилення стосуються вимог пожежної безпеки, то компенсаційні заходи погоджуються з ДСНС України, якщо відхилення від санітарних вимог – з МОЗ України тощо.

В чому полягає консультаційна підтримка та що пропонує наша компанія?

Після розроблення компенсаційних заходів на відхилення від вимог пожежної безпеки, що містяться в будівельних нормах забудовник (проектна організація) звертається до ДСНС України для погодження зазначених компенсаційних заходів. ВДСНС України окремим наказом створена постійно діюча секція з розгляду таких компенсаційних заходів. Під час засідання секції в її членів можуть виникати запитання стосовно доцільності та достатності тих чи інших компенсаційних заходів, на які має відповідати представник забудовника чи проектної організації. Така саме процедура передбачена і в Мінрегіоні України.

Наша компанія пропонує повну консультаційну підтримку під час погодження в ДСНС та Мінрегіоні України компенсаційних заходів за умови, що вони розроблені нашою компанією. На всі запитання від членів секцій в ДСНС та Мінрегіоні України щодо компенсаційних заходів відповідь будуть надавати наші фахівці, які мають значний досвід розроблення компенсаційних заходів на відхилення від вимог пожежної безпеки, що містяться в будівельних нормах.