Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Аналіз проектної документації на відповідність діючим державним будівельним нормам

Яку документацію ми аналізуємо?

Зазвичай аналізу підлягає вся проектна документація: генеральний план забудови, план благоустрою, архітектурні рішення, інженерні мережі (в тому числі системи протипожежного захисту) пояснювальні записки до креслень тощо.

За бажанням замовника можливий аналіз деяких окремих розділів, томів проекту.

В яких випадках доцільно проводити аналіз проектної документації?

Аналіз проектної документації – цілком добровільна справа, яка дозволить уникнути відхилень запропонованих проектних рішень від вимог державних будівельних норм.

Який ризик підприємства (керівника), якщо не провести аналіз проектної документації?

Як третя (незацікавлена) сторона, ми відверто проводимо аналіз проектної документації та визначаємо невідповідності проектної документації вимогам державних будівельних норм. Також у своєму аналізі ми визначаємо моменти, коли запропоновані проектні рішення значно перевищують вимоги будівельних норм, що призведе до збільшення вартості будівництва та нанесе фінансові втрати підприємству (керівнику).

Яка відповідальність підприємства (керівника) за недотримання вимог будівельних норм?

Відповідно до статті 2 закону України від 14.10.1994 № 208/94-ВР «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», суб’єкти містобудування, які здійснюють проектування об’єктів, експертизу проектів будівництва, несуть відповідальність у вигляді штрафу за передачу замовнику проектної документації для виконання будівельних робіт на об’єкті будівництва, розробленої з порушенням вимог законодавства, містобудівної документації, будівельних норм тощо:

проектна організація – у розмірі дев’яноста прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

експертна організація – у розмірі вісімнадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Що пропонує наша компанія?

Ми пропонуємо проведення аналізу проектної документації на її відповідність вимогам будівельних норм та обов’язкових національних стандартів із складанням детального опису невідповідностей певних проектних рішень вимогам будівельних норм, а також надання рекомендацій щодо усунення зазначених невідповідностей. У разі, якщо невідповідності з певних причин усунути неможливо, запускається процедура виявлення можливих вимушених відхилень від будівельних норм, про яку ми говоритимемо далі.